İlgilendiiğiniz yemek tarifi kategorisini seçerek o kategorideki yemek tariflerini listeleyin ...

Fırında Tavuk Şinitzel - Tavuklu Tarifler - Yemek Tarifi

Fırında Tavuk Şinitzel

firinda-tavuk-sinitzel

Fırında Tavuk Şinitzel Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı veya arzu edildiği kadar
 • 6 tavuk göğsü, yarı yarıya kesilmiş (butterflied)
 • tuz ve öğütülmüş karabiber
 • 3/4 fincan çok un
 • 1 yemek kaşığı kırmızı biber
 • 2 yumurta
 • 2 bardak ekmek kırıntıları
 • 1 büyük limon (sıkılmış)

Fırında Tavuk Şinitzel Yapılışı

 1. Fırını 220 derece C kadar önceden ısıtın. Alüminyum folyo ile büyük bir fırın tabakası çizin ve folyo üzerinde zeytinyağı çırpın. Fırın sayfasını önceden ısıtılmış fırına yerleştirin.
 2. Tavuk göğsünü düzleştirin, böylece hepsi yaklaşık 1/4 cm kalınlığındadır. Mevsimlik tavuk ile birlikte tuz ve biber.
 3. Un ve biberle birlikte büyük bir tabağa karıştırın. Yumurtayı tuz ve biber ile sığ bir kapta yedirin. Ekmek kırıntılarını ve limonun ayrı bir büyük tabağa karıştırmasını sağlayın. Her tavuk parçasını un karışımına, daha sonra yumurta üstüne ve daha sonra ekmek kırıntısı karışımını kıyılmış ve temiz bir tabağa 1 kat koyun. Kalan tavuk ile tekrarlayın.
 4. Fırın tepsisini fırından çıkarın ve tavukları tabaka üzerine 1 kat yerleştirin. Kaplamış her tavuk parçasına zeytinyağı dökün.
 5. Önceden ısıtılmış fırında 5 ila 6 dakika pişirin. Tavuğu çevirin ve ortada artık pembe olamayana kadar pişmeye devam edin ve ekmek hafifçe kızarana, 5-6 dakika daha. Merkezi anında okunan bir termometre, en az 74 derece derece okumalıdır.


Mutfaktan Yemek Tarifi 10 Kasım 2021 10 Kasım 2021 — 19:29
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Tarife Benzer Tarifler