İlgilendiiğiniz yemek tarifi kategorisini seçerek o kategorideki yemek tariflerini listeleyin ...

9 aylik bebege yemek tarifi - Yemek Tarifleri - Yemek Tarifi

9 aylik bebege yemek tarifi

9 aylik bebege yemek tarifi; Kendi bebek mamalarınızı yapmak için mutfakta usta olmanıza gerek yok. Uygun olsa da, ticari bebek mamaları işleme sırasında vitamin ve besin maddelerinin yanı sıra yeni yiyecekler ve kombinasyonları denemek için bebeğinizi heyecanlandırabilecek “yumuşama” yı kaybedebilir. Bu 21 basit tarif hızlı, ucuz ve – en iyisi – bir bakkal rafında oturan gıdalardan daha besleyici olabilir.

4 ila 6 aylık

Bebeğiniz 4-6 aylık olduğunda, basit, tek bileşenli püreler kullanmak isteyeceksiniz. Bu, bir gıda alerjisini veya duyarlılığını tespit etmenize ve tanımlamanıza yardımcı olabilir . Çocuğunuzun bireysel gıdalara toleransını kanıtladıktan sonra, lezzet ve sevilebilirliği artırmak için. 9 aylik bebege yemek tarifi.

1. Bezelye püresi

Bezelye , A ve C vitaminleri, demir, protein ve kalsiyum içeren küçük ama güçlü bir beslenme kaynağıdır . Bezelye derisi dokuyu çocuğunuz için daha az çekici hale getirirse, mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için onları süzdüğünüzden emin olun. Tarifi görüntüle .

2. Muz püresi

Genellikle “mükemmel” bir yiyecek olarak adlandırılan muzlar , potasyum ve lif bakımından zengindir . Muz ayrıca doğanın kendi antasitlerinden biri olarak bilinir ve mideye çok naziktir. Muzlar bebekler için en iyi ilk yiyeceklerden biri olmasına rağmen, aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Çok fazla muz kabızlığa neden olabilir . Tarifi görüntüle .

3. bebek kahverengi pirinç tahıl

Pirinç tahıl, daha az alerjik ve kolayca sindirildiği için tanıtımı yapılan en yaygın gıdalardan biridir. Oldukça ince bir dokuya karıştırmak, bebeklerin tamamen sıvı bir diyetten daha sağlam bir diyete geçiş yapmasına yardımcı olabilir. Aynı işlem çelik kesilmiş yulaflara da uygulanabilir. Tarifi görüntüle.

4. Avokado püresi

Bu tereyağı tedavisi bebeğin beyni ve fiziksel gelişimi için harika bir “iyi yağlar” yemeğidir. Ayrıca, mükemmel olgunlaşmış avokado’nun kremsi dokusu, bebeklerin sevdiği bir doku . Kızarmayı önlemeye yardımcı olmak için, avokado çukurunu soğuturken püre haline getirin. Tarifi görüntüle .

5. Fırında tatlı patates püresi

Bilinen yetişkinler sağlık yararları için tatlı patates yerler . Tatlı patateslere vitaminler, antioksidanlar ve lif yüklenir , bu nedenle bebeğinizin bu lezzetli yumrudan da faydalanabileceği mantıklıdır. Su veya bebeğinizin sütü ile basit bir püre, nefis ve besleyici bir ilk yiyecek sağlar. Tarifi görüntüle .

6. İlk havuç püresi

Havuç , doğal olarak tatlı tadı ve hoş dokusu nedeniyle katılara harika bir giriş niteliğindedir. Havuç Bu basit hazırlık antioksidan beta karoten ve A vitamini View zengin kaynağı sağlar tarifi .

7 ila 9 aylık

7-9 aylık bir bebek için, birden fazla malzemeyle daha kalın püreler yapabilirsiniz. Bir seferde yeni bir bileşen tanıtmayı ve alerjik olmadıklarını bildiğiniz yiyecekleri birleştirmeyi unutmayın. Ayrıca bu aşamada veya çocuk doktorunuz uygunsa daha erken bir zamanda et ve diğer proteinleri de ekleyebilirsiniz.

7. Kabak kekik püresi

Bu kolay ve zarif mevsimsel tarif beta karoten, potasyum ve demir ile doludur. Daha sonra kullanmak üzere tek porsiyonlu porsiyonlar için büyük bir parti yapın ve buz küpü tepsilerinde dondurun! Tarifi görüntüle .

8. Beyaz patatesli ilk ıspanak

Ispanak ve patateslerin bu basit kombinasyonu, bebeğinizin diyetine sağlıklı bir dozda kalsiyum, demir, A vitamini ve folat ekler. Yeşillikler, yeşilliklere hoş bir giriş yaratmak için bir tatlılık katıyor. Tarifi görüntüle .

9. Pancar ve yaban mersini püre

Bu sadece güzel bir eflatun gölgesi değil, aynı zamanda antioksidanların, vitaminlerin ve liflerin besleyici bir kombinasyonudur. Bu püreyi bebek için lezzetli bir kahvaltı için biraz tahıl ile karıştırabilirsiniz. Tarifi görüntüle .

10. Avokado ve muzlu bebek maması

Bu iki harika yiyeceğin eşleşmesidir: avokado (iyi yağlar ve lifler) ve muzlar (potasyum ve C vitamini). Muz ayrıca biraz tatlılık katıyor ve genellikle yoğun avokado püresini hafifletiyor. Şekeri karıştırın ve genç bebekler için malzemelerin doğal tatlılığına sadık kalın. Tarifi görüntüle .

9 aylik bebege yemek tarifi


Mutfaktan Yemek Tarifi 24 Aralık 2021 24 Aralık 2021 — 20:29
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Tarife Benzer Tarifler