İlgilendiiğiniz yemek tarifi kategorisini seçerek o kategorideki yemek tariflerini listeleyin ...

Küba Marine Biftek Tarifi - Başlangıçlar - Yemek Tarifi

Küba Marine Biftek Tarifi

kuba-marine-biftek-tarifi

Küba Marine Biftek Tarifi Malzemeler

 • 1/2 çay kaşığı kimyon tohumu
 • 1/4 bardak portakal suyu
 • 2 yemek kaşığı bitkisel yağ
 • 2 çorba kaşığı Montreal tarzı biftek çeşnisi
 • 2 1/4 çay kaşığı limon suyu
 • 1 1/2 çay kaşığı kuru kekik
 • 1 1/2 pound dana kaburga biftek

Küba Marine Biftek Tarifi Yapılışı

 1. Kimyon tohumlarını orta ateşte küçük bir tavaya yerleştirin; Tohumlar koyu kahverengiye dönene ve 1 dakika kadar kızartılmış kokayana kadar sürekli karıştırın. Pişirmeyi durdurmak için tohumları hemen bir kaseye dökün. Kimyon tohumu portakal suyu, bitkisel yağ, biftek baharatı, limon suyu ve kekik ile karıştırın.
 2. Biftekleri büyük bir yeniden kapatılabilir plastik torbaya koyun, portakal suyunu etin üzerine dökün ve havayı sıkın. Torbayı kapatın ve turşusuyla eti kaplamak için birkaç kez döndürün. En az 30 dakika veya ekstra lezzet için daha uzun süre soğutun.
 3. Orta-yüksek ısı için açık bir ızgarayı önceden ısıtın ve ızgarayı hafifçe yağlayın.
 4. Salamurayı maruldan çıkarın, fazlalığı sallayın. Kullanılmış turşusu atın. Önceden ısıtılmış ızgaradaki ızgaraları dışarda kurutulmuş ve ortada biraz pembemsi, her tarafta 6 ila 8 dakika. En kalın biferin ortasına yanyana sokulan anında okunabilen et termometresi 65 derece C olmalıdır. Dilimlemeden önce biftek 3 dakika dinlendirin.


Mutfaktan Yemek Tarifi 30 Mart 2022 30 Mart 2022 — 19:38
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Tarife Benzer Tarifler